SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

Dnia 19.10.2009r. wszyscy uczniowie kształcenia zintegrowanego Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera spotkali się z policjantami Komendy Policji w Myszkowie. Celem tego spotkania było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, ulicy, przejściach dla pieszych oraz w co powinien być wyposażony pojazd czy rower. Policjanci omówili różne zasady poruszania się uczestników ruchu drogowego, włączając do prezentacji uczniów, zadawali im pytania, zachęcali do aktywnego uczestniczenia w spotkaniu.

Aktywność dzieci była bardzo duża .Policjantów i nauczycieli ucieszyła dobra wiedza dzieci na temat przepisów ruchu drogowego, a szczególności o bezpiecznym poruszaniu się w drodze do i ze szkoły, na wycieczce i w dużym mieście. W nagrodę za dużą wiedzę uczniowie zostali nagrodzeni opaskami odblaskowymi, które pomogą im być bardziej widocznymi uczestnikami ruchu drogowego. Uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi nauczycielami zaprosili policjantów na ponowne spotkanie, które ma się odbyć wiosną.

Na to spotkanie goście przyprowadzą ze sobą ulubieńca dzieci „wielkiego’ znawcę przepisów drogowych Sznupka. Już teraz cieszymy się na to spotkanie.