Odwiedziny Świętego Mikołaja

6 grudnia 2005r. przybył do naszej szkoły Święty Mikołaj. Został zaproszony przez panią dyr. Stanisławę Nowak na prośbę wszystkich klas.
Uczniowie z niecierpliwością czekali na jego wizytę. Tym razem nasz gość przyjechał ze swoimi pomocnikami, którzy pomogli szacownemu staruszkowi wyładować z sań ogromne worki i wnieść je na salę gimnastyczną.
     Powitanie miał wspaniałe gromkie oklaski, przyjaźnie wyciągnięte rączki i rozradowane dziecięce twarze. Nasz gość zmęczony podróżą usiadł w wygodnym fotelu. Szczególnie młodsze dzieci bacznie go obserwowały, by dokładnie mu się przyjrzeć. Święty Mikołaj z uciechą rozdawał przygotowane prezenty. Bardzo podobały mu się wiersze i piosenki wykonywane przez uczniów. Niektóre z nich śpiewał wspólnie z nimi. Wesołe melodie poderwały go nawet do tańca.

     Na pożegnanie złożył wszystkim dzieciom świąteczne życzenia i powędrował do swoich sań. Obiecał, że za rok ponownie do nas zawita. Odgłos mikołajowych dzwonków oznajmił, że renifery wyruszyły z nim w powrotną drogę.
     Chwile spędzone ze Świętym Mikołajem na długo pozostaną w pamięci uczniów, a pamiątkowe zdjęcia będą miłym wspomnieniem tej sympatycznej wizyty.

Opracowała Barbara Sojka