|
Ważne odwiedziny |
|
27 października 2008r. w
Szkole Podstawowej im Wł. Szafera miała miejsce niecodzienna
uroczystość. Przybył bowiem do nas z wizytą ks. Arcybiskup Metropolita
Częstochowski Stanisław Nowak. Spotkanie odbyło się w sali
gimnastycznej. Na powitanie uczniowie zaśpiewali "Barkę". Przybywającego
gościa powitał też Dyrektor szkoły Pan Tadeusz Pakuła. Dyrektor
przedstawił ks. Arcybiskupowi współpracę naszej placówki oświatowej z
parafią pod wezwaniem Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach i
Sanktuarium w Leśniowie oraz innymi działania podejmowane na rzecz
wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu ważnych wartości
chrześcijańskich. Ks. Arcybiskup podziękował i docenił wagę tej
współpracy oraz skierował słowo do dzieci, wzywając je do rzetelnej
nauki, czynów miłości, wdzięczności oraz wzajemnego przebaczania.
Spotkanie z uczniami zakończyło się uroczystym błogosławieństwem. W
czasie wizytacji miało miejsce krótkie spotkanie naszego gościa ze
wszystkimi pracownikami szkoły. Ks. Arcybiskup podkreślił doniosłą i
wyjątkową rolę pracy nauczycieli i wychowawców. W czasie spotkania
wystąpiła Pani Barbara Sojka, recytując własny wiersz pt.
„Oczy…”poświęcony pamięci Jana Pawła II. Wizytacja przebiegła w radosnej
i życzliwej atmosferze. Została upamiętniona wpisem do kroniki szkoły.
|