|
SPOTKANIE ZE SZNUPKIEM |
|
23 października klasy pierwsze a,b,c wraz ze swoimi wychowawczyniami M. Bubel, A. Błaszczyk, J. Gil gościły policjantów z Komendy Powiatowej w Myszkowie. Celem tej wizyty było zapoznanie uczniów klas pierwszych z zasadami bezpiecznego poruszania się na drodze , ulicy ,przejściach dla pieszych oraz w co powinien być wyposażony pojazd. Spotkanie rozpoczęto prezentacją filmu pt. "Piraci drogowi". Główni bohaterowie wraz z dziećmi uczyli się tego, co każdy uczeń powinien wiedzieć, by bezpiecznie poruszać się w drodze do i ze szkoły , na wycieczce i w dużym mieście. Dodatkową atrakcją było pojawienie się "wielkiego" przyjaciela policjantów i dzieci psa-maskotki Sznupka. Dzieci wraz z maskotką odpowiadali na pytania zadawane przez policjantów .Po świetnie zdanym egzaminie 61.pierwszaków otrzymało od gości znaczki odblaskowe "by byli bardziej widoczni w porze jesiennej szarugi". Po prawie dwugodzinnym spotkaniu uczniowie ze smutkiem żegnali policjantów i Sznupka, mając nadzieję, że goście zawitają w progi szkoły w przyszłym roku. |