|
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku
szkolnego w Szkole Podstawowej |
|
1 września w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego z udziałem licznie zgromadzonych rodziców oraz zaproszonych gości – w akademii uczestniczyli burmistrz Klemens Podlejski, przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak, prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Zofia Jakubczyk., przewodnicząca Rady Rodziców, Beata Miszczyk oraz ksiądz proboszcz Jan Wajs. Dyrektor Tadeusz Pakuła szczególnie gorąco powitał pierwszoklasistów, życzył wszystkim uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, sukcesów w nauce oraz radości z przebywania wśród społeczności szkolnej. Podkreślił wagę przypadającej rocznicy 70 – lecia wybuchu wojny, zachęcając uczniów do rozmów z dziadkami, odwiedzenia grobów żołnierskich na cmentarzu parafialnym; pamięć bohaterów września uczczono minutą ciszy. Dyrektor poinformował, że we wrześniu uczniowie będą uczestniczyć w specjalnych zajęciach w izbie pamięci koła kombatantów. Burmistrz Klemens
Podlejski poinformował rodziców i uczniów o realizowanym projekcie
termomodernizacji szkoły. Budynek pięknieje, jest kolorowy, bardziej
przyjazny dzieciom. Remont zdecydowanie polepszy warunki nauki i pracy.
Przewidywany termin zakończenia prac – październik 2009. Życzył również
uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku. |