|
Konkurs języka niemieckiego dla klas V |
|
Dnia 04.03.2011 r. uczniowie klas V wzięli udział w konkursie języka niemieckiego. Uczniowie mogli sprawdzić wiedzę, jaką posiadają po 1,5 -- rocznej nauce tego języka. Zmagali się oni z testem leksykalno – gramatycznym, w którym były zarówno pytania zamknięte jak i otwarte. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów klas V. Zwycięzcami zostali: I miejsce: Dłubała Klaudia klasa Va II miejsce: Kiser Szymon klasa Vb III miejsce: Mucha Anna klasa Vs Celem konkursu było wzbudzenie u uczniów zainteresowania nauką języka niemieckiego, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo ważna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka niemieckiego: Justyna Kiser i Ewa Zając. |