Konkurs języka niemieckiego dla klas V

 

 Dnia 04.03.2011 r. uczniowie klas V wzięli udział w konkursie języka niemieckiego. Uczniowie mogli sprawdzić wiedzę, jaką posiadają po 1,5 -- rocznej nauce tego języka. Zmagali się oni z testem leksykalno – gramatycznym, w którym były zarówno pytania zamknięte jak i otwarte. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów klas V.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Dłubała Klaudia klasa Va

II miejsce: Kiser Szymon klasa Vb

III miejsce: Mucha Anna klasa Vs

Celem konkursu było wzbudzenie u uczniów zainteresowania nauką języka niemieckiego, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo ważna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka niemieckiego: Justyna Kiser i Ewa Zając.