XX FINAŁ

WIELKIEJ ORKIESTRY

ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

XX finał WOŚP przebiegał pod hasłem: „Gramy z pompą . Zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, zdrowa mama”. Celem tegorocznej akcji, który odbył się 09.01.2012 r. była zbiórka pieniędzy na zakup nowoczesnych urządzeń do ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Do akcji WOŚP przyłączyła się również nasza szkoła. Nauczycielki: J. Kiser, A. Major, O. Major , P. Tabaka , które pełniły rolę wolontariuszek i uczniowie klas: IV s, V b i VI b zorganizowali na terenie szkoły sprzedaż ciast oraz loterię fantową. Uczennice z klasy VI b zbierały pieniądze na terenie miasta, zajęły się także sprzedażą ciast podczas wielkiej imprezy w Domu Kultury.

W Żarkach zebrano 12977,94 zł. W zbiórkę włączyło się 47 wolontariuszy. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali fundusze na szczytny cel.