|
…stań na
tej ziemi, potem wróć
i powiedz wszystkim i każdemu z osobna
Nigdy! Nigdy! nie pozwolę o tym zapomnieć…
Anna Rodak
28 kwietnia uczniowie klas 4 – 6 i nauczyciele już 19 raz byli świadkami
apelu pamięci. Uczniowie z klas 4a, 4s, 5s i 6s w pięknych recytacjach
przywołali tych, którzy nie wrócili z wojny do swoich rodzin, którzy
pozostali w Katyniu, Miednoje, Twerze i wielu innych miejscach…
Recytacjom towarzyszyły efekty multimedialne. Minutą ciszy uczciliśmy
pamięć wszystkich zamordowanych podczas II wojny światowej w ZSRR. Na
zakończenie Natalia Kwarciak z 6a zapytała słowami Czesława Niemena
dlaczego tak dziwny jest ten świat, że ludzie dopuścili się tak
potwornej zbrodni… Ta akademia jest zupełnie niepodobna do innych –
zawsze panuje uroczysty nastrój, dzieci z powagą słuchają swoich
występujących kolegów, nawet recytatorzy nie kryją łez…
Po akademii delegacje uczniów złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze
pod tablicą koło sekretariatu i Dębem Pamięci. Miejsca te upamiętniają
Kierownika naszej Szkoły pana Zygmunta Woźniaka, który zginął w Katyniu.
Uroczystość przygotowali – już tradycyjnie – pani Małgorzata Mianowska –
Stencel, której dziadek został zamordowany w Miednoje (recytacje i
dekoracja) oraz pan Krzysztof Błaszczyk (efekty multimedialne)
Wystąpili: Damian Gębka (6s), Juliusz Balik, Nausica Baseggio, Oliwia
Szpak (wszyscy 4s), Julia Sikora (4a), Anna Zając, Karolina Hangiel,
Julia Szostek, Wiktoria Kozieł, Maria Żarska, Cyprian Gajek (wszyscy 5s)
i Natalia Kwarciak (6a).

|