|
W dniach
18-20.10.2017 roku odbyła się wycieczka klas siódmych i szóstej "s" do
Warszawy.
Dzień pierwszy spędziliśmy aktywnie
przy pięknej jesiennej pogodzie.
Warszawska Starówka- spacer traktem królewskim-Nowy Świat, Krakowskie
Przedmięście, dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Prezydencki,
Kościół św. Anny, Kolumna Zygmunta, Plac Zamkowy, Zamek Królewski,
zwiedziliśmy Bazylikę archikatedralną i podziemne krypty , Stare Miasto,
Rynek, Barbakan, pomnik Małego Powstańca.
Druga część dnia to pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Ogrom zabawy i
ciekawych doświadczeń. Dzień zakończyliśmy w Planetarium, gdzie po
krótkim wykładzie obejrzeliśmy film 3D o historii lotów kosmicznych
Dzień drugi rozpoczęliśmy od
zwiedzania PGE Stadionu Narodowego . Byliśmy na trybunach, w loży vip,
szatniach , w sali konferencyjnej , na punkcie widokowym . Choć przez
chwilę mogliśmy się poczuć na gwiazdy football'u;)
Kolejną atrakcją był pobyt w siedzibie Telewizji Polskiej. Kulisty TVP
od zaplecza , wizyta w studiach nagraniowych, pomieszczeniach
reżyserskich, muzeum TVP. Uczniowie byli zachwyceni zarówno
profesjonalnym sprzętem jak i możliwością bycia w studiach gdzie kręcone
są programy : "Pytanie na śniadanie" czy też "Jaka to melodia".
Popołudnie spędziliśmy w Łazienkach Królewskich -letniej rezydencji
Króla Stanisława Augusta.
Dzień trzeci - wyśmienicie bawiliśmy
się w Escape Roomie w pokojach o nazwie " Muzeum, Rycerski , Wehikuł
czasu". Gra, w której uczestnicy zostają zamknięci na 1 h w tematycznie
przygotowanych pokojach zagadek, z których aby się wydostać należy
rozwiązać przygotowane wcześniej zadania. Pokoje są zaaranżowane w taki
sposób aby gracze mogli maksymalnie wczuć się w swoją rolę i zapomnieć o
wszystkim innym poza pokojem.
Po przygodach w escape roomie podróżowalismy metrem i kupowalismy
pamiątki.

|