Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Zbieranie śmieci wokół szkoły, w pobliskim lesie oraz w Przewodziszowicah rozpoczęło się apelem poświęconym głównym założeniom trwającej od kilkunastu lat kampanii. Zaproszony gość, pani leśniczy Katarzyna Guzik opowiedziała uczniom o problemie zanieczyszczania lasów oraz potrzebie ciągłego sprzątania. Miarą kultury każdego człowieka jest zachowanie czystości, ochrona przyrody. Aby świat wokół nas nie stał się jednym wielkim śmietniskiem, musimy sprzątać i dbać o swoje otoczenie. Specjalnie przygotowane plakaty uzmysłowiły dzieciom, jak długo rozkładają się odpady oraz jak należy je segregować. Z pewnością warto zapamiętać myśl przewodnią apelu: Będzie ładnie na świecie, kiedy każdy przed swym progiem zamiecie. Akcję Sprzątania Świata w naszej szkole przygotowała mgr Anna Madejska
|