|
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach |
|
Rozpoczęcia roku szkolnego 2007/2008 w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach odbyła się w podniosłej atmosferze – flaga, hymn i ceremoniał związany ze sztandarem szkoły są zawsze obecne w czasie najważniejszych uroczystości. Dyrektor szkoły Tadeusz Pakuła szczególnie gorąco przywitał uczniów klasy I, życząc im, by nauka była dla nich prawdziwą przygodą. Zwrócił też uwagę na nowy element szkolnej rzeczywistości – mundurki, które od 4 września stają się obowiązującym strojem. Opracowane pod koniec roku szkolnego logo – z dwoma elementami: amonitem i piórem - odnosi się do tradycji szkoły i rodzimej jurajskiej przyrody, którą należy chronić i która jest źródłem inspiracji dla każdego wrażliwego człowieka. Prawdziwym wzorem miłośnika przyrody jest nasz wielki patron Wł. Szafer. Dyrektor szkoły zaprosił rodziców i uczniów na święto, zaplanowane na 6 października 2007 r. – jubileusz 80 – lecia szkoły oraz 25 – lecia nadania imienia szkole.
Druga
część spotkania poświęcona była sukcesowi naszej szkoły w konkursie -
"Dziś oszczędzam w SKO - jutro w BS"
|